Kommunevalg 2021

26. september 2021

Kandidater

Her kan du se kandidaterne til kommunalvalget 2021

Venstre i Brønderslev kommune har d. 27 maj 2021 afviklet opstillings møde. Der blev på opstillingsmødet præsenteret 28 kandidater (inkl. spidskandidat) som alle blev godkendt. Det er meget flot. Der er plads til 31 kandidater på Venstres liste.


Kandidater til Byrådsvalget 2021


Spidskandidat

Borgmester Mikael Klitgaard
E-mail: mikael.klitgaard@99454545.dk
Telefon: 24 44 54 03




Mathias Christensen

VU - Byrådskandidat
E-mail: mathiaschristensen23@gmail.com
Telefon: 93 95 91 21



Jens Andersen

Byrådskandidat
E-mail: jens.andersen@99454545.dk
Telefon: 20 16 70 96


Martin bech

Byrådskandidat
E-mail: martin.bech@99454545.dk
Telefon: 50 51 75 24


Thomas Bertram

Byrådskandidat
E-mail: bertramtraktor@hotmail.com
Telefon: 060 85 38 24

 (Billede på vej)

peter bjerre

Byrådskandidat
E-mail: peter.bjerre7@gmail.com
Telefon: 22 49 60 06


Svend Bjerre Bøgh

Byrådskandidat

E-mail: sbl198810@gmail.com

Telefon: 40 51 62 34


Margit chemnitz

Byrådskandidat
E-mail: margit.chemnitz@99454545.dk
Telefon: 20 94 54 54


Søren Christiansen

Byrådskandidat
E-mail: sorenc1959@gmail.com
Telefon: 22 58 73 92


frits danielsen

Byrådskandidat
E-mail: frits@basistryk.dk
Telefon: 40 73 64 73


Simon eid

Byrådskandidat
E-mail: ssimoneid@hotmail.com
Telefon: 60 89 30 42


Malene Fisker

Byrådskandidat
E-mail: malenefisker@outlook.dk
Telefon: 22 24 47 50

Hans Christian Holst

Byrådskandidat
E-mail: hcholst@mail.dk
Telefon: 24 22 99 33


Anders hummelmose

Byrådskandidat
E-mail: anders@hummelmose.com
Telefon: 40 33 99 57


Jacob høfler

Byrådskandidat
E-mail: dexter@gccb.dk
Telefon: 26 27 27 82


Majbritt iversen

Byrådskandidat
E-mail: majbritt.iversen@gmail.com
Telefon: 28 43 74 21


Klaus riis klæstrup

Byrådskandidat
E-mail: bykrk@99454545.dk
Telefon: 40 14 82 98


Dennis kvesel

Byrådskandidat
E-mail: bydk@99454545.dk
Telefon: 40 97 29 90


winnie vest

Byrådskandidat
E-mail: winnie-vest@live.dk
Telefon: 22 52 09 33


peter mølbjerg

Byrådskandidat
E-mail: pm@reservedelsfabrikken.dk
Telefon: 31 63 68 00


Johnni Olesen

Byrådskandidat
E-mail: johnniolesen@outlook.dk
Telefon: 21 49 51 87


Knud L. Pedersen

Byrådskandidat
E-mail: knudp.filholm@gmail.com
Telefon: 21 47 06 34


Line Vanggaard Pedersen

Byrådskandidat
E-mail: line.vanggaard.pedersen@99454545.dk
Telefon: 61 54 46 68


Lasse Riisgaard

Byrådskandidat
E-mail: lasse.riisgaard@99454545.dk
Telefon: 51 39 10 34


Niels Vestergaard Salling

Byrådskandidat
E-mail: bynvs@99454545.dk
Telefon: 21 61 82 11


Jan thaibert

Byrådskandidat
E-mail: byjat@99454545.dk
Telefon: 23 90 12 40


Henrik Toftgaard

Byrådskandidat
E-mail:henrik@fonden-foeniks.dk
Telefon: 26 19 40 58


Nadia vest

Byrådskandidat
E-mail: nadia9330@live.dk
Telefon: 42 77 28 53